Preskocit navigáciu

Slovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakov


Slovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakov
Kadeti Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika a Univerzity obrany v Brne absolvovali v uplynulých dňoch v priestoroch Centra výcviku Lešť poľný výcvik. Celkovo 152 študentov si v praxi precvičilo vedomosti z oblasti taktickej, streleckej, ženijnej, ako aj topografickej prípravy.
 
„Výcvik na Lešti bol už druhý rok nielen v réžii akadémie, ale šiesti inštruktori z Ozbrojených síl SR ho obohatili aj o poznatky z praxe,“ uviedol prorektor akadémie pre vojenské veci plk. Ľubomír Matta. Zároveň doplnil, že táto forma praktickej prípravy sa osvedčila a je to možnosť, ako môžu kadeti získať poznatky od vojakov z plnenia úloh v rámci domáceho, ale aj  medzinárodného krízového manažmentu.
 
Výcvik na Lešti absolvovalo 142 kadetov Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a 10 kadetov z Univerzity obrany v Brne. Praktické cvičenia sú súčasťou vojenského programu kadetov, ktorý prebieha súčasne s vybraným študijným programom a zároveň je podmienkou pre úspešné absolvovanie vysokoškolského štúdia.

Slovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakovSlovenskí a českí kadeti si na Lešti precvičili svoje zručnosti, poznatky z praxe získavali priamo od vojakov

Autor: MO SR - KOd , Foto: OS SR - Peter Poldruhák - Dátum: 13.08.2018
Čítanosť: 784
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share