Preskocit navigáciu

9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ


9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ
     V priestoroch Centra výcviku Lešť, na cvičných skalách Bralce sa 13. - 14. októbra 2021 uskutočnil už v poradí  9. ročník súťaže v skalnom lezení.
     Zorganizoval ho Odbor špeciálneho výcviku Centra výcviku Lešť. Pod skalami sa tentokrtát stretlo 22 účastníkov,  zástupcovia výcvikovej základne pre špeciálne sily, 5.pŠU, VÚ 2370 Martin, VÚ 1046 Nitra, zástupcovia Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Strediska lavínovej prevencie  a lesov SR.
     Celkové prvenstvo obhájil  ppor. Vladimír Plachý (HaZZ), druhé miesto mjr. Martin Kamas (VC HaZZ Lešť)  a tretie miesto Christo Nikolov (Lesy SR).
     Súťaž preverila fyzickú zdatnosť, psychickú odolnosť pri pohybe vo výškach, dôveru k spolulezcovi pri použití horolezeckých pomôcok, teda schopností, ktoré pomáhajú pri zvládaní krízových situácií aj mimo horský terén. Prínosom bola aj výmena skúseností a nadviazanie spolupráce do budúcna. 

9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ9. ROČNÍK SÚŤAŽE V SKALNOM LEZENÍ

Autor: mjr. Ing. Igor LIŠANÍK - CV Lešť, Michaela JAVORČÍKOVÁ - CV Lešť , Foto: nrtm. Attila MEZŐ - CV Lešť, Michaela JAVORČÍKOVÁ - Dátum: 22.10.2021
Čítanosť: 327
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share