Preskocit navigáciu

Vojenský Letofest bude baviť verejnosť v piatich slovenských mestách


Vojenský Letofest bude baviť verejnosť v piatich slovenských mestách
     Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR pripravujú pre verejnosť sériu piatich letných hudobných festivalov. Vojenský Letofest sa uskutoční v priebehu júla a augusta postupne na Zemplínskej Šírave, v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Banskej Štiavnici a Piešťanoch. Návštevníkov zabavia známe hudobné kapely v spojení s vojenskou hudbou. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program vrátane preletov vojenskej techniky Ozbrojených síl SR a statických aj dynamických ukážok. Vstup na podujatie je zdarma. Podrobnosti o termínoch a programe sú dostupné na

https://www.facebook.com/Vojensk%C3%BD-LetoFest-110294031316531

     „Uplynulý rok stretala verejnosť našich vojakov najmä pri pomoci v boji proti pandémii a sme radi, že situácia nám umožňuje priblížiť sa verejnosti v rôznych mestách Slovenska aj v inom svetle a pri inej príležitosti. Na Vojenský Letofest preto srdečne pozývam všetkých, ktorí majú chuť nielen na skvelú hudbu ale tiež na stretnutie s vojakmi a diskusie na tému našej obrany a bezpečnosti,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.
     Verejnosť sa môže tešiť na kapely rôznych hudobných žánrov - Zoči voči, Zverina, Bijouterrier, Heľenine oči a tiež 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Programom festivalu bude sprevádzať moderátor Peter "Šarkan" Novák. Počas hudobných vystúpení budú v samostatnom stane prebiehať moderované diskusie s verejnosťou.
     V priestore podujatia bude prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky formou statických ukážok vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a vystúpení Čestnej stráže OS SR. Pripravené budú tiež informačné stánky rezortu obrany a verejnosť sa môže tešiť na stretnutia so športovcami Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.
     Vojenský Letofest bude mať tiež charitatívny rozmer – kúpou trička bude môcť verejnosť podporiť dobrú vec a miestne neziskové organizácie. Pripravená bude tiež benefičná dražba športového vybavenia špičkových reprezentantov VŠC DUKLA, napríklad Adama a Andreasa Žampovcov, Mateja Tótha, Eleny Kaliskej a ďalších.
     Rezort obrany sa teší na všetkých už:
18. júla 2021 na Zemplínskej Šírave,
1. augusta 2021 v Banskej Bystrici,
8. augusta 2021 v Liptovskom Mikuláši,
15. augusta 2021 v Banskej Štiavnici
22. augusta 2021 v Piešťanoch.

Vojenský Letofest bude baviť verejnosť v piatich slovenských mestách

Autor: Mgr. Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa MO SR , Foto: autor - Dátum: 07.07.2021
Čítanosť: 54
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share