Preskocit navigáciu

Poľný výcvik kadetov


Poľný výcvik kadetov
     Od 14. do 31. júla prebieha v Centre výcviku Lešť sústredený poľný výcvik kadetov, na ktorom sa zúčastňuje 93 prvákov a 56 druhákov z Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, ako aj 13 kadetov, ktorí študujú na Technickej univerzite Košice.
     Spoločne so Slovákmi cvičí 17 kadetov z Univerzity obrany Brno. „Pre kadetov z oboch krajín je to v rámci medzinárodnej spolupráce prvá výcviková skúsenosť, akú budú v budúcnosti nepochybne potrebovať,“ uviedol plukovník Ľubomír Matta, prorektor AOS pre vojenské veci. Ocenil, že pri výcviku sú popri inštruktoroch z akadémií v Liptovskom Mikuláši a v Brne nápomocní aj skúsení inštruktori z Ozbrojených síl SR. „Poľný výcvik je sústredený na rozvoj základných vševojskových spôsobilostí, ako sú napríklad postupy pri útoku či obrane, kadeti absolvujú náročné presuny a ďalšou oblasťou, na ktorú sa sústredíme, je strelecká príprava,“ konkretizoval major Kristián Szuperák, veliteľ sústredeného poľného výcviku, pričom dodal, že spomedzi všetkých kadetov sú štyri desiatky žien.

Poľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetovPoľný výcvik kadetov

Autor: Pavol Vitko - MO SR , Foto: Ing. Ivan Kvasna - CV Lešť, Ivan Kelement - MO SR - Dátum: 22.07.2019
Čítanosť: 451
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share