Preskocit navigáciu

Intenzívny výcvik trebišovských vlkov


Intenzívny výcvik trebišovských vlkov
     V termíne 5.-16. februára 2024 prebieha v Centre výcviku Lešť intenzívny výcvik 21. mechanizovaného práporu, ktorého súčasťou je aj 96 hodinový výcvik v poli. Intenzívny výcvik vyvrcholí rotným taktickým cvičením s bojovými streľbami 2. mechanizovanej roty, ktorej velí kapitán Andrej Timura.
      Výcviku sa zúčastňuje takmer 250 príslušníkov práporu z veliteľstva a štábu, roty bojového zabezpečenia, troch mechanizovaných rôt, roty bojovej podpory, obväziska ako aj príslušníci aktívnych záloh. Veliteľom vyvedených jednotiek je podplukovník Peter Hlebaško, veliteľ 21. mechanizovaného práporu.
      Druhá mechanizovaná rota postupne absolvovala jednotlivé cvičenia taktickej prípravy, taktickej odbornej prípravy, ktoré zavŕšili 96- hodinovým výcvikom v poli. Po úspešnej kontrole zladenosti roty bude vykonané rotné taktické cvičenie s bojovými streľbami. Prieskumná čata absolvovala takticko odbornú prípravu na tému obrana mechanizovaného práporu ako aj 72-hodinový intenzívny výcvik rovnako ako mínometná čata. Poľné podmienky a nepretržitý 72-hodinový výcvik preverili psychickú a fyzickú odolnosť vojakov a ich pripravenosť na plnenie stanovených úloh.

Intenzívny výcvik trebišovských vlkovIntenzívny výcvik trebišovských vlkovIntenzívny výcvik trebišovských vlkovIntenzívny výcvik trebišovských vlkov

Autor: Sek vel.PS , Foto: Sek vel.PS - Dátum: 15.02.2024
Čítanosť: 219
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share