Preskocit navigáciu

Výcvik do operácie UNFICYP


Výcvik do operácie UNFICYP

V priestoroch Centra Výcviku Lešť prebieha v dňoch 6. - 24. júla 2020 plánovaná príprava a výcvik personálu do príspevku SR v rámci vojenskej operácie UNFICYP (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus) s termínom rotácie v roku 2020 a 2021. Do výcviku nastúpilo 275 príslušníkov z viac ako tridsiatich útvarov a zariadení OS SR.

Profesionálni vojaci absolvujú počas dvoch týždňov súbor teoretických prednášok a následných praktických zamestnaní zameraných na komplexné oboznámenie sa s operačnou úlohou jednotky a špecifikami plnenia úloh v operácii  UNFICYP. V rámci týchto zamestnaní sú cvičiacim  predstavené ciele a úlohy vojenskej operácie, rozsah mandátu ako aj jednotlivé štandardné operačné postupy. Praktické zamestnania sú orientované na plnenie rutinných činností podľa funkčného zaradenia. Mentorský tím zložený z príslušníkov protilietadlovej raketovej brigády Nitra, skúsených profesionálov s bohatými skúsenosťami a praktickými znalosťami z operácie, doplnený inštruktormi z výcvikovej jednotky vojenských misií Martin sa počas výcviku snaží odovzdať čo najviac „know how“ príslušníkom zaradeným do výcviku operácie UNFICYP.  

Vyvrcholením prípravy do vojenskej operácie UNFICYP bude záverečné taktické cvičenie v dňoch 20. – 21. júla 2020, ktoré preverí pripravenosť každého jedného profesionálneho vojaka na plnenie operačných úloh v Sektore 4 ako aj na veliteľstve UNFICYP v Nikózii.


Výcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYPVýcvik do operácie UNFICYP

Autor: kpt. Ing. Boris NOVOTNÝ , Foto: Mgr. Petronela BODNÁROVÁ – CV Lešť - Dátum: 17.07.2020
Čítanosť: 481
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share